Eylül’de Tatil Kaçamağı Listesi Hazırladık

Yazın en sıcak aylarında tatillerini yapanlarımız vardır. Tabi ki bu tatili yeterli bulmayanlarımız da. Bir de ekonomik açıdan uygun olmayanlarımız. İşte bunlar için en güzel fırsat Eylül ayında ele geçer. Eylül ayı diğer tüm aylara göre daha ekonomik olduğundan cebinize yarar sağlarken, bir yandan da ruhen dinlenmenizi sağlar. Tatilini Eylül ayına bırakanlar ve ikinci tatile çıkacaklar için gidip görebilecekleri yerleri listeledik. Şimdi bu listeye bir göz atalım.

Eylül'de Tatil Kaçamağının Zamanı

Eylül’de Tatil Kaçamağının Zamanı

İlk olarak Bozcaada diyoruz. Çünkü Bozcaada’nın Eylül ayında ki en önemli özelliği bağbozumu şenlikleridir. Bu şenliklerde Katılmak isteyen herkes traktörlere binip üzüm toplamaya gidebilir. Şenlikler esnasında şarapçılar isteyenlere şarap tattırmaktadır.

Eğlenceler düzenlenmektedir ve ayrıca kalede konserler yapılmaktadır. Bozcaada’nın en huzurlu en güzel olduğu ay belki de bu aydır. Yine tatil için tercih edilen diğer bir yer de Karadeniz’dir. Karadeniz bilindiği gibi mimarisiyle, doğasıyla eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Bu eşsiz güzellik, Eylül’de yapraklarım sararıp kızarmasıyla daha da renklenmektedir. Gelelim Datça’ya. Havalar soğumadan deniz, kum ve güneşin tadının çıkarılabileceği en ideal yerdir. Aynı zamanda doğayla iç içe olduğundan sağlık açısından da memnun kalmanızı sağlar.

Konya’yı Ziyaret Edelim mi?

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken, trekking, sörf ve yelken için de doğal koşulları uygundur. Biraz daha maneviyat aranıyorsa Konya en uygun yerdir. Mevlana’nın doğumunun 30 Eylül olduğu düşünüldüğünden, Eylül’de Konya ziyaret edilebilir.

Adıyaman’a gidilerek Nemrut Dağı’nda gün batışı ve doğuşu huzurlu bir ortamda izlenebilir. Son olarak Eylül’de gidilebilecek bir diğer yer de Amasra’dır. Eylül ayı Amasra sahilinde dolaşmak, balığını yemek, dinlenmek için en güzel aydır. Amasra yat turizmine de elverişli olduğu için mükemmel manzaralar görebilirsiniz.

Eylül’de Amasya Dalgalı Bir Karadeniz Sunar

Yine Amasra’da da dalış yapmak, trekking yapmak, ava çıkmak ve yelken yapmak mümkündür. Bu rotalarla hayal edebileceğiniz en güzel tatili, en huzurlu ortamlarda doğayla iç içe geçirebilirsiniz.


Admin

About Admin

view all posts

2005 yılından Bu yana Turizm üzerine binlerce konuyu kaleme aldı. Günümüzde turizm yazılarına Otelkolik içerisinde devam ediyor.

1 Comments on this post

  1. Merhabalar Gerçekten Güzel Bir Konu Olmuş Bilgilerinizi Bizimle Paylaşmanız Çok iyi ! Teşekkürler

    Deniz / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*