İstanbul’a Yakın Tatil Noktaları

Uzun bir tatil yapma fırsatı yakalayamayanlar için ya da haftanın stresini, yorgunluğunu atmak isteyenler için küçük tatiller en mantıklı olanlardır. Hem şehir stresinden uzaklaşılır, hem de kişiler sakin bir şekilde tatillerini geçirirler. İstanbul’da yaşayıp da tatile gidemeyenler için de bir iki günlük kaçabilecekleri yerler vardır.

İstanbul'a Yakın Tatil Noktaları

İstanbul’a Yakın Tatil Noktaları

Ağva ile başlayalım. Ağva İstanbul’a 100 km uzaklıkta yer alır. Ağva ormanla iç içedir. Kumsalı, doğası insana huzur verir ve insanların pozitif enerji depolamalarına yardımcı olur. Ağva’da mutlaka görülmesi gereken yerleri unutmamak gerekir. Yani Kilim Koyu, Saklı Göl, Gelin Kayası görülmeden gidilmemelidir. Hem denize olan özleminizi giderip, hem doğa yürüyüşlerinizle tatilinizi muhteşem bir şekilde geçirebilirsiniz. Ağva da hazırlanan o güzel köy kahvaltılarını da unutmamak gerekir. Bir sabah kahvaltınızı ormanla iç içe, denize karşı yapabilirsiniz. Yine İstanbul’a yakın diğer bir yer de Şile’dir. Doğru zamanda gidilirse insana huzur verir. Örneğin baharda plajlar çok sakindir. Poyrazköy’e bakacak olursak, Yılların eskitemediği bir balıkçı köyüdür. Manzarası, doğası ve deniziyle insanı mest eder. Yine sakinlik içinde huzur dolu bir iki gün için idealdir. Şarap Adası yani bilinen adı ile Avşa Adası bir iki günlük tatiller için de kollarını herkese açmaktadır. Şarap adı kaynağı üzüm bağlarıdır. Adanın şarapları da bir harikadır. Koyları, sahilleri temiz ve bir o kadar güzeldir. Riva İstanbul’a yarım saat uzaklıkta olduğundan ister bir iki günlük ister günü birlik tatillerin adresi olabilir.

Yine deniziyle, kumuyla, güneşiyle insana huzur verir. Polonezköy tüm yeşil severlerin uğrak yeridir. Yeşilin tüm tonlarını içinde barındırır ve bu eşsiz doğasıyla insanı motive eder. Doğal ortam ve bol oksijen sağlık açısından da fayda sağlar. Huzur verici kısa tatiller için en uygun yerleri sizinle paylaştıktan sonra tercihi sizlere bırakıyoruz. Hepsi birbirinden güzel, huzurlu, hesaplı hem de yakınınızda olan bu tatil yerleri sizlerin vazgeçilmezi olacak.


Admin

About Admin

view all posts

2005 yılından Bu yana Turizm üzerine binlerce konuyu kaleme aldı. Günümüzde turizm yazılarına Otelkolik içerisinde devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*