Roma’da Aşk Başkadır

7 tepeli aşk şehrinde aşkınızı tazelemek için iyi bir tatil düşünüyorsanız burası sizin için en uygun yer olmalıdır. Roma’da tıpkı İstanbul gibi 7 tepe üzerine kurulmuştur.

Başkenti İtalya olan şehrin en güzel mevsimi bahar aylarıdır tercihleriniz bu yönde ise doğru yöndesinizdir. Yurtdışında geçirdiğiniz vaktin her dakikasının çok önemli olduğunu düşünürsek, Roma gibi bir şehirde planlı gezmeniz gerekmektedir. Gezi planınızda 1 tam gününüzü kesinlikle Vatikan’a ayırmalısınız. Çünkü Vatikan gezilecek yerler denildiğinde aslında dörde bölünüyor; San Pietro Meydanı , San Pietro Bazilikası , Sistine Şapeli’ni de içine alan Vatikan Müzeleri ve Vatikan Bahçeleri bu 1 tam gününüzü ayırmanıza değecek güzelikte yerlerdir.

fft99_mf4458760

Şehri 2 şekilde gezebilme ihtimaliniz var birincisi tüm şehri yürüyerek yada tur otobüslerini kullanarak gezmek , İkincisi ise romapass kartı almak. 3 gün boyunca toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebiliyor ve ilk iki müze girişiniz ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz . 3 günün sonunda ise birinci yönteme geri dönerek şehrin bilinmez sokaklarında yürüyerek keşif devam edebilir. Görülmesi gerekli yerlerden olan Fontana dj Trevi ( aşk çeşmesi ) ilk uğrağınız olsun çünkü dünyanın en ünlü aşk çeşmelerinden biri olan Aşk Çeşmesi dileklerinizin gerçekleşmesi için iyi bir şans olabilir halkın inanışına göre çeşmeye arkanızı dönüp , omzunuzun üstünden çeşmeye para atarak dilek diliyorsunuz..

Rome_xmass_collageKafeleriyle dolu ve çok hareketli olan Piazza Navona’da akşam yemeğinizi yiyebilir canlı müzik için ruhunuzu bu sokakta doyurabilirsiniz. Ayrıca sokak sanatçıları , ressamlar , müzisyenler , falcılar ve kafelerle dolu çok hareketli , bir yandan da çeşme ve heykelleriyle masalsı görünümlü bu yeri gece gezmeniz ayrı güzeldir.


2 Comments on this post

  1. Merhaba Roma herzaman hayalimdir , yeni emekli oldum gençlik hayalimi inşallah emeklilikten sonra gerçekleştireceğim , bilgi için tşkler

    Sultan çakmak / Cevapla
  2. Aşk,huzur,mutluluk gerçekten Güzel Bir Şehir Roma Bilgilendirdiğiniz İçin Sağolun Bende hep gençlik çağlarımda gitmek istedim inşallah yakında bir gün bende gitmeyi planlıyorum, yazınızı gerçekten beğendim çok açıklayıcı olmuş insanlara bu denli bilgi verebilmek gerçekten önemli günümüzde hala önemli yerlerden birisi bilgi için teşekkür ederim

    Murat ertürk / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*